Pelėdnagių "Dobiliuko" skyrius

           

„Geriausio šaškininko rinkimai“

Pelėdnagių „Dobiliuko“ mokiniai dalyvavo „Geriausio šaškininko rinkimuose“.

Jais tapo:

III vieta – Lukas Rauba (4 klasė)

II vieta dalijosi – Akvilė Narbutaitė (2 klasė), Rugilė Žiaukaitė (2 klasė), Auksė Jankauskaitė (2 klasė)

I vieta dalijosi – Martynas Paulauskas (3 klasė), Gajus Posiakinas (4 klasė)

Sveikiname!

Nepamirškite šio loginio žaidimo ir po varžybų!

  ________________________________________________

Paminėta Laisvės gynėjų diena

              Sausio tryliktoji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvoje nudažyta krauju. Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus bendruomenė kasmet vis iš naujo prisimena tuos svarbius mūsų tautai įvykius.

              Sausio 12-tąja, žuvusiems atminti, įstaiga prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ankstų rytą visi bendruomenės nariai tradiciškai ant palangių uždegė žvakeles ir užgesinę šviesas, mintimis apmąstė tragiškus įvykius. Mokiniai prisisegė neužmirštuolės žiedą, kaip laisvės simbolį. Susirinkę salėje prisiminė skaudžius mūsų istorinius momentus, įvykusius Lietuvoje 1991 m. sausio13-ąja. Pagerbė žuvusiuosius tylos minute. Ketvirtokas Ignas skaitė eiles. Ypač įdėmiai visi žiūrėjo filmą „Sausio 13-oji“. Ekrane keitėsi žuvusiųjų nuotraukos, įvykių vaizdai prie televizijos bokšto, spaudos rūmų, seimo.

Dvyliktą valandą visi bendruomenės nariai prie žuvusiojo laisvės gynėjo Vytauto Koncevičiaus, kuris gyveno Pelėdnagių kaime, namo padėjo gėlių, uždegė žvakeles, pagerbė tylos minute.

               Mūsų vaikai neprisimena tragiškų įvykių – tiesiog nebuvo gimę. Tačiau pasakojimai, filmai apie 1991-ųjų sausio tryliktosios įvykius neišblės iš jų atminties.

 

____________________________________

100 eglučių Lietuvai

Didžiausias kalėdinis stebuklas – buvimas kartu. Išgirsti, įsiklausyti, suprasti, pamatyti, įsigilinti, nusišypsoti, patarti, nenutolti ir būti… Štai kur stebuklas!

Šias „Dobiliuko“ Kalėdas stubuklingai šildė ne tik sausainių, arbatos ir eglutės kvapas. Šildė  buvimas kartu. Šildėmės visi kartu kurdami 100 eglučių ir dovanodami jas Lietuvai. Medinės, popierinės, keramikinės, „makaroninės“ eglutės puikavosi „Dobiliuko“ languose ir laiptinėse, grupėse ir klasėse, rūbinėse ir įvairiuose kabinetuose, kieme ir sušalusiuose gėlynuose.

  Ačiū tėveliams ir seneliams, vaikams ir pedagogams, darbuotojoms ir darbuotojams už šilumą, kurią dovanojote kurdami „100 eglučių Lietuvai“.

___________________________________________________

JAUTI? KVEPIA KALĖDOM...

Kaip ir pernai, taip ir  šias Kalėdas „Dobiliukas“ pasitiko kvepėdamas imbieriniais sausainiais ir žolelių arbata.

Buvo smagu užuosti Kalėdų dvelksmą...

______________________________________________

KALĖDŲ SENELIO IEŠKOJOME KAUNE!

         Mes jau Kaune. Nacionalinis Kauno dramos teatras. Šiandien jo gimtadienis – sukako 97 metukai! O mes laukiame spektaklio „Žydroji paukštė“ pradžios. Spektaklis prasidėjo...

          ...vieną šaltą šv. Kalėdų vakarą du vaikai iškeliauja ieškoti Žydrosios paukštės – tolimo laimės simbolio. Šioje  pasakoje jie aplanko Prisiminimų šalį, Nakties rūmus, Malonumų sodus, patiria neįtikėtinų  stebuklų bei parneša mums visiems gerą žinią – laimė yra visur, kartais šalia mūsų, tik reikia sugebėti ją pamatyti. Dairykimės po pasaulį atmerktomis akimis, atviromis širdimis ir būtinai pamatysime, kaip laimė švelniai leidžiasi mums ant peties..

        Po spektaklio vaikštinėjame po pasipuošusį Kauną, grožimės  Rotušės aikštėje papuošta kalėdine eglute. Netikėtai pasirodo ir Kalėdų Senelis... Duoda Rugilei savo telefono numerį... Kas dabar bus?... Jis pas ją ateis, tik jai paskambins?...  

      Skanavome kalėdinėje mugėje esančiomis gėrybėmis,  parvežėme lauktuvių namiškiams (kad tik iškęstume nesušlamštę...).

____________________________________________________

LABAI DIDŽIUOJAMĖS!

SVEIKINAME 4 KLASĖS KOMANDĄ: GABIJĄ KUPREVIČIŪTĘ, RUSNĘ LEVĖNAITĘ, AUSTĖJĄ KONIUŠANECAITĘ, IGNĄ ŠIMKŲ, GAJŲ POSIAKINĄ, MOKYTOJĄ JADVYGĄ VAITEKŪNIENĘ IR SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTĘ EGLĘ DIRSIENĘ SĖKMINGAI PASIRODŽIUSIUS IR IŠKOVOJUSIUS IV – ĄJĄ VIETĄ LIETUVOS MOKINIŲ, MOKYTOJŲ IR VISUOMENĖS SVEIKSTOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ RESPUBLIKINIAME II ETAPO I ZONOS KONKURSE

„SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“

DAR KARTĄ VALIO!!!!!

_____________________________________________

AKCIJA  „LAPAI“

______________________________________________

GERUMAS KEIČIA GYVENIMĄ IR ŽMONES…

JŪSŲ IŠKEPTI PYRAGAI IR NORAS DALINTIS

PADĖJO SURINKTI SERGANTIEMS VAIKAMS ĮSPŪDINGĄ

SUMĄ– 181 EUR!!!

LABAI DĖKOJAME VISIEMS PELĖDNAGIŲ BENDRUOMENĖS NARIAMS!

 

__________________________________________________

DIDŽIUOJAMĖS!

SVEIKINAME 4 KLASĖS KOMANDĄ: GABIJĄ KUPREVIČIŪTĘ, RUSNĘ LEVĖNAITĘ, AUSTĖJĄ KONIUŠANECAITĘ, IGNĄ ŠIMKŲ, GAJŲ POSIAKINĄ, MOKYTOJĄ JADVYGĄ VAITEKŪNIENĘ IR SVEIKATOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTĘ EGLĘ DIRSIENĘ IŠKOVOJUSIUS I – ĄJĄ VIETĄ LIETUVOS MOKINIŲ, MOKYTOJŲ IR VISUOMENĖS SVEIKSTOS PRIEŽIŪROS SPECIALISTŲ KĖDAINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KONKURSE

„SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“

VALIO!!!!!

SĖKMĖS KITAME ETAPE!

_____________________________________________________________ 

TĘSIAMAS PROJEKTAS  „BUVIMAS KARTU GYDO“!

Spalio 25 dieną 18.00 val.  prasideda

psichologo Evaldo Karmazos  paskaitų ciklas tėvams

   Evaldas Karmaza – psichologas, psichodramos terapeutas 15 metų darbo patirtis su vaikais ir paaugliais, konsultacijos tėvams, policijai bei prokuratūrai dėl paauglių elgesio problemų.  Tikimės, kad šie susitikimai padės tėveliams-vaikams kurti darnius tarpusavio santykius, ieškoti tarpusavio supratimo, kalbėtis, tartis.

__________________________________________________________________

SMAGUMĖLIS! ! !  

SPALIO 20 DIENĄ ŠĖLOM, ŠOKOM, DŪKOM !

KODĖL ?

ŠVENTĖME GRUPIŲ: „KAČIUKŲ“,, „BORUŽIUKŲ“, „DRUGELIŲ“, „PELIUKŲ“ KRIKŠTYNAS ! ! !

_____________________________________________________________

PROJEKTAS „BUVIMAS KARTU GYDO“ TĘSIASI!

   Psichikos sveikatos dieną paminėjome netradiciškai. Visi kartu „žaidėme spalvomis“ - piešėme fraktalus, taip siekdami stiprinti bendruomenės emocinį ryšį. Tai nuostabi ir iki elementarumo paprasta metodika, kuri tiko net ir tiems, kurie paskutinį kartą pieštukus laikė mokykloje ir visuomet manė, kad piešti tiesiog nemoka. Mūsų fraktalai pavyko, o jų gražumas ir unikalumas labai nustebino. Tuo ir ypatinga ši terapija, nes čia kiekvienas yra sėkmingas ir unikalus savo gyvenimo menininkas.

_______________________________________________________ 

      Užbaigiant "Saulėto oranžinio traukinio kelionę" Pelėdnagių " Dobiliuko" ugdytiniai dalyvavo "Oranžinės šypsenos dienoje" Vilniaus Vingio parke. 

      Skleidėme oranžinę šilumą ir dalinome šypsenas:)

__________________________________________________________

Akcija „Padovanok draugui šypseną“ !

        Nuo 1999 metų, kiekvieną spalio mėnesio, pirmąjį penktadienį, visas pasaulis švenčia Tarptautinę šypsenos dieną. Šių metų spalio 6 dieną ir mūsų „Dobiliukas“ paminėjo šią dieną. Visi buvo pasipuošę „Šypsniuko“ emblema. Aktų salėje vyko „Linksmasis“ kino teatras, kuris vaikams sukėlė daug šypsenų ir gerų emocijų. Visi vieni kitiems dalijo šypsenas.

        Meilės, gerumo ir šypsenų  niekada nebūna per daug! Šypsokitės vieni kitiems, taip dalindami džiaugsmą ir laimę.

Šypsena turi veidrodžio efektą.

        Šypsaisi tu...šypsosi tau...

___________________________________________________________________________

   Spalio 3 d. darželyje tradiciškai organizuota Rudenėlio šventė ,,Daržo  lysvėj“. Vaikai į salę suėjo pasipuošę daržovių karūnėlėmis. Šventės vedančioji Šalna, ikimokyklinio ugdymo pedagogė Lina Urbštonavičė, bei meninio ugdymo mokytoja Justina Paulauskienė, kartu su vaikais, auklėtojomis, tėveliais, smagiai dainavo daineles, šoko ratelius apie rudenėlį ir jo gėrybes. Kiekviena grupė pristatė pasirinktą daržovę, kalbėjo apie jų naudą organizmui, minė mįsles. Vaikai labai džiaugėsi nuotaikinga švente, bei rudenėlio dovanomis - raudonskruosčiais obuoliais!

 

_________________________________________________________________

Saulėto oranžinio traukinio kelionė

            Rugsėjo paskutinę savaitę praleidome nuotaikingai, šventiškai, nusidažę oranžine spalva. Visą savaitę buvome pasipuošę oranžinės spalvos akcentu – kaspinėliu, varlyte, gėlyte, šalikėliu... Kalbėjome su ir apie oranžinę spalvą, ieškojome oranžinės spalvos aplinkoje, prisiminėme vaisius ir daržoves, klausėmės oranžinės muzikos... Ridenome savo moliūgus, kuriuos auginome visą vasarą ir krovėme į traukinį. Na, o penktadienį, įvyko ypatinga „Oranžinė puota“ – susinešėme oranžines vaišes, visi vaišinomės, šokome, dūkome, dainavome, pramogavome. Į puotą pasikvietėme visus „Dobiliuko“ bendruomenės narius.

 

 

 

2017-2018 m.m.

____________________________________________________________________________________

 

DANTUKŲ PRIEŽIŪRA

   Paklausus vaikučių, kiek iš jų ryte išsivalė dantis, tikrai pakyla ne visos rankos. Mažiesiems būtina vis priminti apie dantukų valymą ir padėti jiems suformuoti šį įprotį. Lengviausia visada yra išmokti per patirtį, žaidimų pagalba, todėl užsiėmimų metu ne tik šnekėjom apie dantukams naudingą ir žalingą maistą, bet ir mokinomės, kaip taisyklingai juos valyti, savo draugui begemotui lipinome dantis, dalyvavome “atpažink savo šypseną” žaidime bei didesnieji atliko eksperimentą: žiūrėjo, kaip keičiasi kiaušinio lukštas, kai yra pamerktas į gaivųjį gėrimą bei į vandenį. 

Mokyklos sveikatos priežiūros specialistė Ingrida Kuprevičiūtė

 

 _____________________________________________________________________________

Kiekvienais metais kovo 20 dieną minime Pasaulinę Žemės dieną, astronominį pavasarį. Susikabinę rankomis pasveikinome vieni kitus šios gražios šventės proga, kartu prisimindami, jog pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, mokykloje, darželyje, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną. Mes rūpinamės!

 

Showlist data is not configured

_______________________________________________________________________________________

Kaziuko mugė

„Perkam, parduodam ir dykai duodam“ 

Kovo 3-ąją „Dobiliukas" virto triukšminga prekyviete. Salėje, grojant trankiai liaudies muzikai, prasidėjo didysis Kaziuko mugės prekybos šurmulys: dengiami stalai, ant stalų sustatomi visi pagaminti vaikų darbeliai ir skanėstai. Sutartu laiku rinkosi besišypsantys vaikai ir suaugusieji, seneliai ir kiti svečiai. Liežuviai salo nuo pagamintų saldumynų ir pyragų, grožėjomis pradinukų pačių pasigamintais darbeliais, senelių su anūkais bendra keksiukų prekyba, akys raibo nuo pavasarį skelbiančių gėlių. Prisiragavę čeburekų, kibinų  ir bulvių plokštainio, pirkėjai ir prekiautojai liko labai patenkinti. Dar ilgai sklandė pavasariška šventinė nuotaika.

Showlist data is not configured

_____________________________________________________________________________________________________________

Vasaris – sveikatingumo mėnuo. Visą vasario mėnesį „Dobiliuko“ skyriuje vyko projektas ,,Judu ir augu sveikas“. Vaikučiai  kiekvieną rytą darė mankštą, gėrė vaistažolių arbatą, skanavo medų, gaminosi ir vaišinosi salotomis.  Dalyvavo sporto šventėje ,,Linksmosios estafetės‘‘, kur pralaimėjusių nebuvo – nugalėjo draugystė. Įgytas žinias vaikai pademonstravo savo darbeliuose, kuriais papuošė stendus. 

Showlist data is not configured

 ___________________________________________________________________________________________________

Užgavėnės – išskirtinė metų diena ir viena linksmiausių žiemos švenčių. Nors šiemet šalčiai anksti pasitraukė, sniego buvo labai mažai. „Dobiliuko“ vaikučiai ir pedagogai aktyviai ruošėsi Užgavėnių šventei. Grupėse, klasėse visą savaitę kalbėta apie šventės tradicijas: Morės deginimą, Kanapinio ir Lašininio dvikovą, persirengėlius, blynų valgymą, didelį triukšmą, skambią ir įvairią šventės muziką. ,,Užgavėnių“ diena buvo saulėta, šviesi ir pavasariška. „Dobiliuko“ skyriaus bendruomenė pasiruošė tradiciniam ir triukšmingam žiemos išvarymui. Lašininis (Birutė Jakaitienė), Kanapinis (Lina Urbštonavičė), Čigonaitė (Justina Paulauskienė),  bei muzikantas (Robertas Šulcas) lankė visus „Dobiliuko“ darbuotojus, kartu žaidė grupėse, klasėse.

Kieme vyko džiugi ir žaisminga pramoga „Užgavėnės – žiemos palydų šventė“. Persirengę įvairiais personažais: čigonais, žydeliais, giltinėmis ir kt. visi susirinko į kiemą, kur linksmai šoko, dainavo, pokštavo, įvairiais burtais ir užkalbėjimais gynė žiemą iš kiemo. Vyko ir įnirtinga Lašininio ir Kanapinio kova.

Šventės kulminacija –  Morės deginimas. Kartu su ja sudegė negeri ,,Dobiliuko“ vaikų darbai, pyktis, pavydas ir visa kas bloga. Pasilinksminę ir prisivaišinę vaikai dar ilgai juokavo, krėtė pokštus, šoko ir dainavo. Pasibaigus Užgavėnių šurmuliui visi tikisi, kad žiema nebesugrįš ir netrukus sulauksime pavasario. 

Organizatoriai: ikimokyklinio ugdymo pedagogės- Lina Urbštonavičė ir Birutė Jakaitienė

Showlist data is not configured
 

_________________________________________________________________________________________

Popietė „Kuriu eilėraštį Lietuvai“

Vasario 15 d. 4 klasės vyr. mokytoja V,. Vilkelienė pakvietė savo klasės mokinius ir būsimuosius pirmokus į susitikimą su buvusia ilgamete lietuvių kalbos mokytoja Irena Ginelevičiene. Ši mokytoja jau senai kuria eilėraščius ir jais dalinasi leisdama knygeles. Susitikimo metu vaikai klausėsi eilėraščių iš mokytojos Irenos knygelės „Daina Lietuvai“, kartu aptarė, kaip atsiranda eilėraštis. Poetė dalinosi savo kūrybos patirtimis, pasakojo, kad noras kurti kyla pamačius kažkokį daiktą ar įvykį, dirbdama mokykloje kurdavo eiles savo auklėtinių pasirodymams. Labiausiai vaikams patiko eilėraštis „Pelėdnagiams“.

Vaikai turėjo ir daug veiklos: bandė sudainuoti eilėraštį „Metų gaidys“, turėjo galimybę tapti kūrėjais kūrė eilėraščio posmams „Paukštelis žiemą“ pabaigas. Vėliau išgirdo ir šio eilėraščio originalą. Klausėsi eilėraščio „Daina Lietuvai“, mokytojos prisiminimų ir išgyvenimų apie Lietuvos praeitį ir dabartį.  

Dalyvaudami popietėje būsimieji pirmokai susipažino su savo būsima mokytoja, klasės aplinka ir turėjo galimybę dalyvauti netradicinėje pamokoje. Visi susitikimo dalyviai gavo dovanų – I. Ginelevičienės linkėjimų ir knygelę „Daina Lietuvai“.

Showlist data is not configured

_______________________________________________________________________________

Meninio ugdymo projektas „Girdžiu, įsivaizduoju, piešiu“ 

            Klasikinė muzika paliečia kiekvieno vaiko širdelę savo įdomiu skambesiu, instrumentų gausa, todėl susipažinti su ja reikia jau nuo mažų dienų. Jau antrus metus sausio mėnesį, Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuje vykdomas meninio ugdymo projektas „Girdžiu, įsivaizduoju, piešiu“. Šiais metais projekte dalyvavo „Boružiukų“ ir „Katinėlių“ grupių vaikai ir jų pedagogės. Projekto metu visi supažino su skirtingų epochų kompozitoriais, jų kūriniais bei to laikotarpio muzikos instrumentais. Klausėsi klasikinės muzikos: L. van Bethoveno „Likimo simfonija“, „Meilės melodija“,  F. Šopeno „Pavasario valsas“, „Polonezas As-dur“. Klausydamiesi muzikinių kūrinių savo emocijas perteikė ant muzikos rašmenų pavaizduotų lapuose formų. Žiūrėdami filmukus turėjo galimybę pamatyti ir išgirsti, kaip skamba kiekvienas instrumentas atskirai ar kartu. Stebėdami animacinius filmukus vaikai galėjo atpažinti instrumentus, juos įvardinti. Projektas pavyko. Ugdytiniai susipažino su instrumentais, klausydami muzikos ir piešdami lavino savo vaizduotę. Judresniems vaikams projektas padėjo susikaupti, nusiraminti, nes klasikinė muzika, grojama įvairiais instrumentais, animaciniai filmukai nuteikia raminamai, pritraukia dėmesį.  

 

_____________________________________________

Atmintis gyva, nes liudija

              Laisvė didžiausia kiekvienos tautos ir kiekvieno žmogaus vertybė. Deja, ji reikalauja aukų. Kartais labai didelių... Tikriausiai nėra pasaulyje tokios tautos, kuri kovoje už savo laisvę būtų patyrusi tiek kančių, kiek patyrėme mes, lietuviai.

               Sausio 13-tąja pirmosios pamokos pradžioje Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“, skirta 1991 m. sausio 13-osios įvykiams paminėti, pagerbti. Klasėse, grupėse ant palangių buvo uždegtos atminties žvakelės. Mokiniai prisisegė neužmirštuolės žiedą, kaip laisvės simbolį. Vyko pokalbiai, filmų apie sausio 13-osios įvykius peržiūra.

               Dvyliktą valandą mokiniai, priešmokyklinukai, mokytojos, Pelėdnagių kultūros skyriaus vadovė Ingrida Milikauskaitė, bendruomenės nariai ėjo prie žuvusiojo laisvės gynėjo Vytauto Koncevičiaus, kuris gyveno Pelėdnagių kaime, namo. Ten padėjo gėlių, uždegė žvakeles, pagerbė tylos minute. 

                Minėdami Laisvės gynėjų dieną, kiekvienas pagalvojame, kaip svarbu atsigręžti, prisiminti, pagerbti, kad vėl galėtume žengti į priekį, kurti savo ir laisvos Tėvynės rytojų.

Showlist data is not configured

________________________________________________________________________________________________________________________________

Atsisveikinimo su eglute šventė „Dobiliuke“

Sausio 6-osios rytą į „Dobiliuko“ duris pasibeldė Trys karaliai. Kasparas, Merkelis ir Baltazaras lankė grupes, vaikams ir įstaigos  darbuotojams linkėjo sėkmingų ir laimingų ateinančių metų. Kaip dosnumo, gerumo ir dalinimosi ženklą barstė javus. Kiekvienas duris karaliai paženklino kreida užrašydami raides K+M+B, kad pro jas neįlystų blogis. Trijų karalių šventė paskelbė kalėdinio laikotarpio pabaigą. Į darželio salę sugužėję vaikai paskutinį kartą šiais metais, prie eglutės žaidė žaidimus, dainavo daineles. Nupuošę eglutę, sudėjo žaisliukus į dėžutes ir atsisveikino su ja iki kitų metų.

 

_______________________________________________________________________________________________________________________

užuodę

Kalėdų dvelksmą, besidžiaugdami švytinčiais eglutės žaisliukais

VISĄ GRUODŽIO 22 D. ŠVENTĖME

STEBUKLINGAS

DOBILIUKO KALĖDAS

KVEPĖJO SAUSAINIAIS IR ŽOLELIŲ ARBATA...

Showlist data is not configured
 

____________________________________________________

GAVOME LAIŠKĄ IŠ KALĖDO SENELIO!

Kalėdos artėja, o laiškas Kalėdų seneliui dar neparašytas! Sugulę ant pilvų visi vieningai puolėme rašyti laiškus Seneliui. Rašėme ir svajojome... Bet kažin ar pavyks jam išpildyti mūsų svajas – mūsų gi tiek daug...  Sudėjome laiškus į vokus, susiradę internete adresą – užrašėme jį ir nunešėme į paštą. Atsipūtėme – spėjome, dabar lauksime Senelio, gal neaplenks mūsų...

Ir...netikėtumas – ne Kalėdų senelis atėjo, o laiškas nuo jo! To tikrai nesitikėjome! Laiškas-kvietimas! Jis rytoj mums kviečia atvykti pas jį į Vilnių ir kartu pasižiūrėti spektaklį „Apie karą, meilę ir kiškio kopūstus“ ! Jau rytoj! Kažin ar tėveliai išleis?  Išleido.    

Mes jau Vilniuje, vaikštome po kalėdinį miestą ir laukiame spektaklio pradžios. Spektaklis prasidėjo. Tikrai buvo ir apie karą, ir apie meilę, ir apie kiškio kopūstus. O štai ir Jis – Kalėdų senelis... Širdis suspurda jį pamačius... Po susitikimo dar klaidžiojome po pasipuošusį Vilnių, grožėjomės  EGLUTE, kalėdinėje mugėje esančiomis gėrybėmis,  važiavome kalėdiniu traukinuku, užlipome ir į griūvantį Gedimino kalną, užkandžiavome kavinėje, nuėjome į Rotušės aikštę, prie Prezidentūros...     

Graži mūsų sostinė.

Showlist data is not configured

____________________________________________________________ 

Adventinė popietė „Advento žvakių šviesoje“

Adventas laikas, kada žiemos nykumas žada viltį  sugrįžtančią saulę, kada ramybėje ir gerume krikščioniškas pasaulis laukia užgimstančio kūdikėlio Jėzaus. Šiuo laikotarpiu norisi dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais.

Gruodžio 14 dieną 10 valandą į Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus įstaigos papuoštą salę susirinko mokiniai, tėveliai, darželinukai, mokytojai ir kiti bendruomenės nariai buvimu įprasminti adventinį laikotarpį.

Degant žvakelėms mokiniai giedojo Advento giesmes, deklamavo eilėraščius, pasakojo apie senolių advento papročius, tradicijas, supažindino su advento simboliais, bei jų reikšme, linkėjo ramaus švenčių laukimo.

Gražiausia puošmena Advento vainikas. Aplink Pranašų, Betliejaus, Piemenų ir Angelų žvakes darydami spindulius, mokiniai dėliojo juosteles. Juostelės  tai keliai atnaujinti senuosius, taisyti apleistus, nutiesti naujus nuo žmogaus prie žmogaus. Į didžiulį Advento vainiką dėjo ir eglės šakeles. Juk žalia eglės šakelė  tai viltis. Vainikui reikalingi ir kankorėžiai, nuostabūs medžių vaisiai, kurie žino, kad ir žmonėms reikalinga šiluma. Puošė vainiką obuoliais. Jie priminė mūsų pirmųjų tėvų Ievos ir Adomo istoriją. Dėliodami žaisliukus tarsi skelbė pasauliui, kad mes ne tik dovanojame dovanas, bet jas ir gauname. Puošdami snaigėmis, tarsi pabrėžėme, kad esame nepaprastai skirtingi ir drauge panašūs.

Kėdainių Šv. Juozapo parapijos kunigas Artūras Stanevičius priminė, kas yra Adventas, kokios jo tradicijos, prasmė. Pasidžiaugė, kad tai buvo prasmingas pasibuvimas, išgyvenimas visiems kartu: tėvams, vaikams, pedagogams. Visiems palinkėjo džiugaus laukimo rimtyje, per Adventą puošti ne tik eglutes, bet ir širdeles. Priminė, kad šventės laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai laikas, kuris skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, prasmingam bendravimui.  

Labai džiugu, kad mokiniai, jų tėveliai, mokytojai galėjo pabūti drauge, pajusti Advento ramybę. Salėje sklandė jauki nuotaika, sukurta ramiai degančių žvakelių, džiaugsmu ir meile spindinčių tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų akys. Ši nuostabi popietė paliko didžiulį įspūdį. Tikimės, kad mūsų įstaigoje ji taps tradicinė.

Showlist data is not configured

________________________________________________________________________

Grupių krikštynos

Būrys vaikų, tėvelių ir pedagogų susirinko į grupių krikštynų šventę. Kiekviena grupė, pasipuošusi apranga, simbolizuojančia grupės pavadinimą, parengė pristatymą-pasirodymą, kūrė grupės vėliavą. Vaikai šoko, dainavo, skandavo. Į šventę atkeliavęs klounas pokštavo, organizavo linksmybes ir estafetes, užminė mįslių, pateikė įvairių staigmenų. Po smagių pramogų, visi džiaugėsi dovanomis ir gardžiavosi saldumynais.  Nuotaikinga, linksma pramoga subūrė visus bendrai veiklai, vaikams ir jų tėveliams praskaidrino kasdienybę.

Pramogos įspūdžius užrašė grupės auklėtoja Indrė Adomaitienė

 

_______________________________________________________________________________________________________________________ 

MUMS PAVYKO!

Mums pavyko! Gruodžio 2 dieną jau vykome į Vilnių  ir dalyvavome Vilniaus neformaliojo ugdymo centro organizuoto konkurso-maratono „Nuo plačios tėvynės iki gimtinės“ apdovanojimų ceremonijoje. 2-OJI VIETA! Lietuvoje! 

Dar rudenį, vedami vedlio kariškio Modesto Valkiūno ir keliaudami legendos pėdsakais į stovyklavietę Pašilių miške, ieškojome pelėdų, jų lizdų, kiaušinių, nagų, o suradę kažką panašaus fiksavome fotografuodami. Grįžę savo įspūdžiais pasidalinome su popieriaus lapu. M. Valkiūnas parašė kelionės metraštį, Aušra Kaciucevičienė sumaketavo, atrinko įspūdingiausias nuotraukas, piešinius ir išsiuntė atliktą darbą į Vilnių. Ir štai – 2 VIETA!

Showlist data is not configured

______________________________________________________

EDUKACINIS – MUZIKINIS  RYTMETIS „DUONUTĖS KELIAS”

Kiekvieną dieną vaikai suvalgo bent jau riekelę duonos. Paprasčiausiai paima į ranką, kanda kąsnelį, kramto, žino,  kad tai duona. Kasdieninė duona. Šventa duona. Duona nupirkta parduotuvėje. Vaikų žiniomis galima nueiti į parduotuvę ir nusipirkti duonos. Todėl pagalvoję, pedagogai, vaikai, bendruomenė,  pradėjome duonos kelio projektą.

Grūdas po grūdo - vis į tą mažą širdelę. Taip po lašelį, po grūdelį dėjome daug žinių apie duonelės auginimą. Kiekvieną dieną, liečiantis prie duonos aiškinomės jos paslaptį, jos skonį, jos naudą, jos skalsumą, jos brangumą, jos pagarbą, jos šventumą, jos kelią ant mūsų stalo. Visų veiklų metu vaikai mokėsi gerbti ir mylėti duonelę. Sužinojo, koks ilgas kelias, auginant duoną. Sužinojome iš kokių grūdų kepama duona, kad ji gali būti juoda ir balta. Ragavome, lyginome pagal skonį, pagal minkštumą, pagal sudėtį. Daug kalbėjome apie tradicijas - kaip ankščiau buvo auginama, kepama duona, ir kaip šiuo laiku. Muzikinio ugdymo metu, muzikos vadovė mokė daug dainelių, žaidimų, liaudies ratelių apie duoną. Savo kalboje naudojome patarles, priežodžius, palyginimus, mokėmės eilėraštukų. Šeimininkė Alma pravedė edukaciją vaikams apie duonelę. Ragavome naminę duoną, iškeptą pečiuje ir pačių išsikeptus pagrandukus  iš ruginių miltų.

Užbrėžtus tikslus ir uždavinius pasiekėme. Vaikai daug sužinojo apie duoną, apie sunkų dirbamą darbą, auginant duoną, kol ji atsiranda mūsų parduotuvėse, o po to ir ant mūsų stalo. Todėl vaikai labai gerai įsiminė liaudies patarlę: ,,Duoną nekrinta iš dangaus, ją reikia užsidirbti“. Nuoširdi padėka visiems prisilietusiems prie projekto įgyvendinimo. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Bagdonienė

Showlist data is not configured

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sveikatingumo projektas 

Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuje spalio 17-21 d. vyko projektas „Liaudies medicina sveikesniam gyvenimui. Projektas buvo pristatytas minint pasaulinę sveiko maisto dieną. Klasių valandėlių metu mokytojos su ugdytiniais kalbėjo apie sveiką maistą, jo pasirinkimo galimybes. Vaikai linksmai žaidė estafetes su daržovėmis. Projekto užbaigimo dieną išvyko į Pelėdnagių gyvenvietę ieškoti pasislėpusio „rudenėlio“. Apkeliavo visą gyvenvietę ieškodami nurodytus objektus, rinko rudeninius lapus. Kelionės tikslas - pasiekti Pelėdnagių bendruomenės centrą, kuriame vaikai pristatė savo gamintas mišraines, ant polietileno piešė rudeninį plakatą. Teminio Pelėdų kaimo „pelėdos“ vaišino vaikus morkų ir obuolių pyragais, morkų sumuštinukais ir gilių kava. Giliukus vaikai surinko mokyklos kieme iš po augančio ąžuolo. Pasivaišinę mokiniai linksmai šoko ir dainavo karaokė.

Showlist data is not configured

____________________________________________________________________________________________________________________________

TĘSIAMAS PROJEKTAS

„PYKTIS NE BROLIS 3“ !

SPALIO 10 DIENA – PASAULINĖ PSICHINĖS SVEIKATOS DIENA 

                      Šią dieną „Dobiliuko“ skyrius paminėjo įkurdamas nusiraminimo kambarėlį „Ššš“!

                      Kaip sakė Krokodilas Gena: „Statėme statėme ir pagaliau pastatėme!“

„Ššš“ TAISYKLĖS:

1.      ŠŠŠ.. PATYLĖK.     NURIMK.

2.      NORISI PLEPĖTI – IŠEIK.

3.      NURIMAI – EIK PAS DRAUGUS.

4.      PALIK VISKĄ TAIP, KAIP RADAI, ARBA – SUTVARKYK.

5.      NESILAIKYSI ŠIŲ TAISYKLIŲ – GAILĖSIS, NES PRARASI TEISĘ Į JĮ PATEKTI VISĄ MĖNESĮ  :(

                       ĮĖJIMO Į „Ššš“ TVARKA

1. NUSISEK NUO DURŲ SKALBINIŲ SEGTUKĄ.

2. LAIKYK SKALBINIŲ SEGTUKĄ PRIE SAVĘS.

3. IŠEIDAMAS VĖL JĮ UŽSEK TEN, KUR BUVO.

4. JEI SUGTUKŲ NĖRA – TAI ,,Ššš“ KAMBARĖLYJE VIETOS NĖRA...

5. SPALIO MĖNESĮ TEISĘ ĮEITI Į „Ššš“ PRARADO (pasirašyk pats): _________

Showlist data is not configured
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

TĘSIAMAS PROJEKTAS

„PYKTIS NE BROLIS 3“ ! 

PROJEKTO VYKDYMO METU NUMATOMA VEIKLA:

* Individualios psichologės Jūratės Arlauskienės kosultacijos ,,Dobiliuko“ ugdytiniams, tėvams, pedagogams (atvyks 1 kartą per savaitę trečiadieniais arba ketvirtadieniais nuo 16.00 iki 18.00 val.). Registracija pas grupių, klasių auklėtojus.

* Grupių auklėtojų muzikavimas migdant mažuosius ugdytinius su koshi varpeliais (nuo spalio mėn.).

* Europos judėjimo savaitės metu fizinio aktyvumo terapija – turistinis žygis (rugsėjo mėn. paskutinė savaitė).

* Tikslinė pagalba, kurią suteiks Kauno kaniterapinės pagalbos centro atstovai (atvyks spalio-gruodžio mėn. su 4 šunimis po 1 kartas /mėnesį).

* Spalio 10 dieną - atidarydami nusiraminimo kambarėlį „Ššš“, paminėsime Psichikos sveikatos dieną.

KVIEČIAME AKTYVIAI DALYVAUTI VISUS BENDRUOMENĖS NARIUS! NAUDOKITĖS SIŪLOMA PAGALBA!

PROJEKTĄ FINANSUOJA KĖDAINIŲ M. SAVIVALDYBĖ!

SĄMATA – 500 EURŲ!

___________________________________________________________________________________

KĖDAINIŲ VALSTYBINĖS MAISTO VETERINARINĖS TARNYBOS DOVANA  PASAULINĖS GYVŪNŲ GLOBOS  DIENĄ! 

                      Spalio 4 dieną „Dobiliuko“ pirmokėliai džiaugėsi dovana - globojamais stumbrais Panevėžio miškų urėdijos Pašilių stumbryne. Ši diena tapatinama su gyvūnų globėjo šv. Pranciškaus Asyžiečio diena, švenčiama visame pasaulyje.

                      Stumbrų prižiūrėtojas - daktaras Algimantas Lūža pasakojo vaikams apie stumbrų vardų kilmę. Vaikai kvatojo išgirdę tarp stumbrų gyvenančio ožio vardą. Jis –„Mafijozas“! Vis tik tai pravardė, kurią pelnė dėl savo elgesio. Kelis kartus už jį didesni stumbrai jam nebaisūs. Įdomu buvo išgirsti, kad stumbrų bandai vadovauja patelė – „motinų motina“. Liūdėjome išgirdę, kad nepavyko pervežti keturių stumbrų į Telšių miškus – visiems iš streso plyšo širdis... Gyvūnai, matyt, dar jautresni nei žmonės. Gal todėl mes, žmonės,  juos ir kitus gyvūnus mylime, globojame.

                      Didelis ačiū   Kėdainių valstybinei maisto veterinarinei tarnybai ir jos viršininkui Alfonsui Geniui. Džiaugiamės mokykloje pakabinta stumbrų nuotrauka, kurią padarė pats stumbrų prižiūrėtojas-gydytojas.

______________________________________________________________________________________

Ruduo

Ruduo – tai metų laikas, kai gamta žėri įvairiausiomis spalvomis, o auklėtojos ir vėl įnirtingai suka galvas, ką originalaus būtų galima suorganizuoti vaikų rudenėlio šventei. Tai pagalvojusios, šiemet nutarėme visus pakviesti spalio 7 d. 9.30 valandą į muzikinę pasaką ,,Bulvelė”. Kartu su pagrindine pasakos heroje Justina-,,bulvele“ leidomės į kelionę, kurios metu sutikome lapę Romą, vilką Liną, mešką Aureną, zuikį Rūtą. Norit pasiekti kelionės tikslą, visi kartu turėjome atlikti įvairias užduotis ir nukeliauti į Pelėdnagių bendruomenės centrą, kur mus su šypsenomis, gera nuotaika ir jaukia bei šilta aplinka pasitiko Jadvyga, Zita ir Alvina. Tikslas buvo pasiektas su kaupu - radome bulves pasislėpusias folijoje ir jas skaniai išsikepėme. Valgėme, ragavome, mėgavomės nepakartojamu jų skoniu, šildėmės gerdami sveikuolišką žolelių arbatą. Vaikai ir visi susirinkę liko neapsakomai patenkinti ir laimingi tobula, pilna iššūkių, pažinimo, išskirtine švente. Nors gamta mūsų nesigailėjo, lietus merkė kiaurai, tačiau tai mums buvo tik dar viena pramoga, kurioje netrūko juoko ir linksmybių.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Lina Urbštonavičė

Meninio ugdymo pedagogė Justina Paulauskienė

 

___________________________________________________________________________________________________________

EKSPEDICIJOS „LEGENDOS PĖDSAKAIS“ ŽURNALAS 

Seniai, seniai, toje vietoje, kur mes dabar gyvename, plytėjo didžiuliai miškai, o juose gyveno daugybė pelėdų. Jos dieną miegojo, o naktimis gaudė peles. Vargšės pelytės! Vos tik pradėdavo temti, jos skubiai slėpdavosi savo urveliuose. Kartą naktį miške buvo taip šviesu, kad atrodė jog saulė šviečia. Mat danguje virš medžių šypsojosi pilnas mėnulis. Viena smalsi pelytė išlindo iš urvelio pasivaikščioti. O pelėda jau ir čia! Išskėtusi nagus, ji puolė drąsuolę. Bet pelės ne kvailos ir greitos būta. Ji tik šast už medžio! Pelėda ir suleido nagus ne į pelę, o į  ąžuolą. Nagų ištraukti negalėjo, taip jie ir liko medyje.

Žmonių gyventa miško pakraštyje – matėsi viena kita trobelė. Kartą žmogelis ėjo per girią ir pamatė didelę gražią aikštelę vidury miško. Ir pamanė: „Reikėtų čia sau namą pasistatyti“. Parsivežė iš miško rąstų, renčia trobą. Žiūri - viename rąste pelėdos nagai. Ir įdėjo jis jį į trobos sieną. Po kiek laiko ir kiti pasistatė čia namus. Išaugo didelis kaimas. Reikia vardo. Ir šiokį siūlė, ir tokį. O tas žmogelis ir sako: „Žiūrėkit, kokia mano troba įdomi – sienoje rąstas su pelėdos nagais. Tai gal pavadinkime savo kaimą taip – Pelėdnagiai.“ Visiems tas vardas patiko, ir nuo tada atsirado Pelėdnagiai.

Pelėdnagių kaimo pavadinimas nėra vienas iš keisčiausių kaimo ar miestelio pavadinimų, todėl daugelis žmonių tai priima, kaip yra, bet vieną dieną „Dobiliuko“ skyriuje gimė idėja, patvirtinti Pelėdnagių kaimo pavadinimo kilmę, kuri yra tapdinama su legenda apie pelėdas, gyvenusias tose apylinkėse.  O kas gali būti nepaprasčiau, nei ieškoti išminties paukščio pėdsakų.

2016 m. gegužes mėn. mokyklos taryboje buvo priimtas vienbalsis sprendimas, organizuoti ekspedicinę grupę, kuri susidarytu iš 1-4 klasių mokinių ir pedagogų. Vėliau koordinacinius pasitarimus sekė pasiruošiamieji darbai ir grupės pasirengimas žygiui bei tyrinėjimo darbams.

Ekspedicijos tikslai:

1.      atlikti pažintinį žygį gimtajame miške;

2.      vykdyti gamtos stebėjimą;

3.      pasiklausimo būdu tirti vietovės paukščių garsus bandant išskirti priklausančius pelėdoms;

4.      audio priemonėmis provokuoti pelėdų atsakomuosius garsus;

5.      stebėti didelius, senus medžius ieškant drevių ar lizdų;

6.      stovyklavietėje grupėmis mokintis sėlinti prie pelėdos buvimo vietos;

7.      išmokti ruošti maistą lauko sąlygomis.

2016 m. rugsėjo 29 diena

9.30 val.

Ekspedicinė grupė „Pelėdos akis“ iš mokyklos (koordinatės 882 265)  pajudėjo pietų kryptimi. Paskirti vedliais, mokiniai iš 1-2 klasių, atvedė grupę iki Pašilių sodų krašto (koordinatės 875 256).

9.45 val.

Pirmuosius vedlius pakeitė 3-4 klasių mokiniai, kurie ryžtingai įvedė grupę į miško tankmę. Grupės rikiuotė dėl siauro takelio, ištįso dvigubai, bet mažesnių grupių vadovai ir toliau sėkmingai prižiūrėjo visus žygeivius.

9.55 val.

Žygeiviai greitai prisitaikė prie aplinkos ir ėmė geriau stebėti aplinką, pasigirdo pirmieji pranešimai apie pastebėtus lizdus ir girdimus garsus. Pelėdų garsų kol kas nepavyko tiksliai nustatyti.

10.05 val.

Kelias netikėtai dingo, o bandant nustatyti judėjimo kryptį, kompaso rodyklė kaip pašėlusi sukosi, bet po kelių bandymų, rasti retesni miško plotą judėjimui, grupė išėjo į vietovę, kuri buvo netoli žygio pradžios taško (koordinatės 881 257).

10.10 val.

Susiorientavusi grupė suprato, kad „miškas juos vedė“ ratu į kairę pusę apie 2 km. ir atvedė į netolimą vietą, kurioje grupė įėjo į mišką. Buvo nuspręsta naudoti pradinį maršrutą, tik krypties išlaikymui pasinaudoti tvenkinio dešiniu, o ne kairiuoju krantu.

... Nejaugi pelėdos nenori, kad mes jas šiandien rastume...?

10.30 val.

SĖKMĖ! Antroji grupė, pamačiusi seną medį su keturiomis drevėmis, sustabdė likusius (koordinatės 877 253). Sujaudinti ekspedicijos dalyviai ėmė atidžiau stebėti medį. Kažkas sušuko:

 - Matau pelėdą antroje skylėje!

Tęsėme stebėjimą apie 10 min. į drevės angą, kurios viduje buvo kažkas... margų atspalvių, turėjo akių ir snapo kontūrus. Vienas iš žygeivių matomus kontūrus įvardino, turinčius panašumą į žmogaus veidą...

Radinio nuotraukas užfiksuotos, buvo bandoma leisti audio garsą su pelėdos patino garsiais, bet atsako nesulaukta. Grupė baigusi stebėjimą pajudėjo toliau.

10.45 val.

Grupė išėjo į geresni kelią ir tęsdami aplinkinių medžių apžiūrą judėjo link stovyklavietės.

11.05 val.

Pailsusi ir išsekusi ekspedicijos komanda pasiekė stovyklavietę (koordinatės 885 245), kurioje ėmė džiaugsmingai ruoštis sėlinimo treniruotėms bei pietums gamtoje.

11.15 val.

Prasidėjo grupių treniruotės su tikslu išmokti tyliai ieškoti vietovėje pelėdų (maketų) ir garsų (audio įrašai). Pirmieji pradėjo 1 klasės žygeiviai, kurių sėkmingas paieškas vainikavo „Seniausios pelėdos lobis“. 2, 3 ir 4 klasių ekspedicijos nariai buvo kur kas atidesni ir susitelkę į tikslą, pastarieji gavo lobio dalį taip pat.

11.45 val.

Prasidėjo visų laukiami pietus gamtoje. Arbata ir naminis pyrago gabalėlis, daržovės ir pačių keptos dešrelės ant laužo maloniai šildė pilvus ir nuotaikas.

Pietų metu buvo aptarti dienos rezultatai ir nuspręsta, kad jei vietovėje yra drevių, labai tikėtina, kad jose gyvena ir pelėdos. Aptarta, kad paukščių stebėjimo ir paieškos metu labai svarbu laikytis tylos,  drausmės. Žygio metu itin svarbu padėti komandos nariams, ypač pakliuvus į bėdą, elgtis drąsiai ir visokeriopai prisidėti prie komandinio darbo.

12.30

Ekspedicijos grupė, dviem reisais, parvežta į mokyklą.

Pradinis ekspedicijos tikslas pasiektas. Sekanti ekspedicija su geresne įranga ir aprūpinimu yra planuojama 2017 metų pavasarį.

Ekspedicijos rezultatai, žemėlapis ir nuotraukos bus saugomi mokyklos archyve ir kaimo bendruomenės centre kartu su šio žurnalo įrašais. 

Ekspedicijos vadas: Modestas 

 

______________________________________________________________________________________________________________________________

Europos judrioji savaitė

 

Showlist data is not configured

Mankšta lyg mama, nuostabi ir sveika

Jau ketvirtus metus iš eilės Pelėdnagių skyriaus „Dobiliukas“ bendruomenė įsijungia į Europos judriosios savaitės renginius, kurių tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti gyventojus daugiau judėti, važiuoti dviračiais, išsaugoti švarią aplinką.

 

Visą savaitę  grupėse, klasėse vyko diskusijos, viktorina, praktiniai užsiėmimai apie judėjimo naudą organizmui, apie saugumą važiuojant dviračiu, riedučiais. Ekologiškas, sveikas ir saugus automobilis- piešimas ant grindinio spalvotomis kreidelėmis. Kiekvieną rytą pradėdavome  nuotaikinga mankšta pagal Flintą „Aktyvi pradžia- gera diena“. Emocijoms nebuvo galo: aidėjo vaikų juokas, veideliuose švietė šypsenos, akytės žibėjo iš laimės! Visi buvo  apdovanoti spalvotomis padėkomis.

Showlist data is not configured

2016-2017 m.m.

_____________________________________________________________________________

JAUKUS IR NUOLAT ATSINAUJINANTIS

PELĖDNAGIŲ „DOBILIUKAS“

LAUKIA BŪSIMŲJŲ PIRMOKŲ

Jūsų laukia mokytoja Jolita.

Jos akimis, 22 metus dirbusios Kėdainių ,,Atžalyno“ gimnazijoje ir palyginus įgytą patirtį šiose dviejose įstaigose, Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyrius išsiskiria:

·         emociniu saugumu, garantuojančiu žemą patyčių lygį arba, tiesiog, jų neegzistavimą;

·         jaukia, modernia ugdymosi aplinka klasėse;

·         ugdymosi kokybę garantuojančiu nedideliu mokinių skaičiumi klasėse, kurį Lietuvoje garantuoja tik privačios mokyklos.

2016 - 2017 m. m.  pirmuosius žingsnius žengsiantys pirmokai mokysis pagal integruotus vadovėlius „Vaivorykštė“!

     Vadovėlių komplekte „Vaivorykštė“ siūlomas naujas, sistemingas mokomosios medžiagos integravimas. Integravimo šerdimi „Vaivorykštės“ vadovėlyje pasirinkta pasaulio pažinimo medžiaga, kurią nurodo pradinio ugdymo programos.

     Kiekvienos klasės vadovėlį sudaro 9 knygos. Kiekvienoje mėnesiui skirtoje knygoje pateikiama visų mokomųjų dalykų medžiaga. Vadovėlį papildo ir tokiais pat principais paremtos kitos komplekto dalys – pratybų sąsiuviniai, kompaktinės plokštelės, mokytojo knyga, skaitmeninė ugdymosi priemonė ,,Vaiva''.

PASITIKĖKIME VIENI KITAIS! BUS SMAGU!   Integracija pradinėje mokykloje – vienas iš svarbiausių šiuolaikinio ugdymo proceso bruožų. Tad vadovėlių autoriams kilo idėja kurti šiuolaikišką ugdymo priemonę. Kilo analizuojant pradinio ugdymo sistemą, mokinių pasiekimus, poreikius, kitų šalių naujų ugdymo metodų taikymo pavyzdžius, remiantis asmeninėmis patirtimis. Apie pokyčius skatino galvoti ir suvokimas, kad šiandienos vaiko pasaulis labai skiriasi nuo buvusio prieš dešimt ar daugiau metų. Prisitaikyti ir sėkmingai veikti reikalingi kitokie gebėjimai ir kompetencijos, kuriuos ugdyti galime šiuolaikiškais metodais ir priemonėmis. 

Kartu mes galime daugiau!

 Daugiau informacijos apie vadovėlius: http://vaivorykste.eu/apie-vaivorykste 

Telefonas pasiteirauti: 8 612 60871

*********************************************************************************************************************************

LAIMĖTAS FINANSAVIMAS PROJEKTUI „PYKTIS NE BROLIS 3“! 

     Projekto tikslas – sudaryti sąlygas projekto dalyviams stiprinti savo psichinę sveikatą.

     Projekto uždaviniai:

     Projekto trukmė: 2016-09-15/2016-12-10

1.   Sudaryti sąlygas projekto dalyviams konsultuotis su specialistu, t. y. psichologu.

2. Sudaryti sąlygas ugdytiniams, turintiems elgesio bei emocijų valdymo problemų, periodiškai susitikti su Kauno kaniterapijos centro šuniukais.

3. Sudaryti sąlygas mažiesiems ugdytiniams nusiraminti prieš miegą, klausantis koshi varpelių garsų.

DŽIAUGIAMĖS, KAD ĮSTAIGOJE

TRIJŲ MĖNESIŲ EIGOJE KARTĄ PER SAVAITĘ

LANKYSIS PSICHOLOGĖ JŪRATĖ ARLAUSKIENĖ!  

Prisimenant projektą ,,Pyktis ne brolis 2“...

Showlist data is not configured

***************************************************************************************************************************

Stovykla  „Ateik ir atsivesk draugus“

Birželio 13-17 dienomis Pelėdnagių „Dobiliuke“ vėl šurmulys – vasaros poilsio stovykla „Ateik ir atsivesk draugus“. Stovyklautojai, susiskirstę į tris komandas: „Auksiniai žaibai“, „Geriausieji“ ir „Red bull“, žaidė įvairius sportinius žaidimus, atliko kūrybinės užduotis. Visą savaitę vaikai skaniai ir sočiai pusryčiavo ir pietavo „Dobiliuko“ svetainėje.

Su stovyklautojais savanoriškais pagrindais dirbo projekto partneriai Pelėdnagių bendruomenės centras. Moterys vedė edukacinius užsiėmimas teminiame Pelėdų kaime. Vaikai rišo draugystės apyrankes, gaminosi odinį papuošalą, vėlė vilnonį obuoliuką ir apvėlė muilą. Piešė fraktalus, mandalas, sapnų gaudykles, gamino atvirukus. Daug ir linksmų sportinių žaidimų žaidė su kitu projekto partneriu Modestu Valkiūnu – Pelėdnagių ,,Dobiliuko“ skyriaus ugdytinių tėveliu, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro įgūdžių formavimo ekspertu. Teorinius ir praktinius jogos užsiėmimus vaikams vedė mokytoja Jolita. Visas dienas stovyklautojus globojo, jiems gelbėjo įvairiose veiklose pailgintos darbo dienos grupės auklėtoja Viktorija. Paskutinę stovyklos dieną vaikai surengė savo kūrybinių darbų parodą.

Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.

Showlist data is not configured
 

******************************************************************************************************************************************************************************

Birželio 6-10 d. vyko dieninė stovykla „Vasaros spalvos 2016“, finansuojama Kėdainių rajono savivaldybės. Stovyklos tikslas: organizuoti vaikų užimtumą vasaros atostogų metu, tenkinant jų saviraiškos ir turiningo laisvalaikio užimtumo poreikius.

Kiekviena diena prasidėdavo mankšta, kuri vaikus prablaškydavo ir nuteikdavo dienos veiklai. Įvairūs žaidimai, sportinės varžybos, viktorinos, nuotaikingos kūrybinės užduotys ir šokiai skatino jų savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, bendravimo ir darbo komandoje įgūdžius.

Dalyvaudami Kėdainių krašto muziejaus edukacinėse pamokėlėse „Ką pasakojo akmeninis kirvukas“ ir „Seni daiktai prabyla“ vaikai susipažino su istorine medžiaga, atliko kūrybines užduotis.

Ypatingas susitikimas su ornitologu Vladu Naruševičiumi. Vaizdingas pasakojimas apie Lietuvos paukščius, jų klasifikaciją sudomino vaikus, todėl lektorius sulaukė daugybės klausymų. Pelėdnagių kaimo bendruomenės centre vyko susitikimas-seminaras su fraktalinio piešimo mokytoja Zita Kazokevičiene. Fraktalinis piešimas padėjo vaikams atsipalaiduoti, skatino kūrybiškumą,  augino kelią į vidinį “aš” ir savęs pažinimą.

Na, o kas gali būti geriau nei vasarą pasinerti į vandens pramogas? Trečią dieną Pelėdnagių Ašarėnos tvenkinyje stovyklautojai mėgavosi vandens procedūromis. Paplūdimyje žaidė įvairius žaidimus, estafetes, statė smėlio pilis.

Kvapų ir spalvų dieną vaikai gamino plastiliną iš miltų, druskos, aliejaus ir prieskonių. Eksperimentuodami su kvapais ir spalvomis į tešlą maišė įvairius prieskonius: paprikos miltelius,  karį, imbierą, cinamoną, vanilę, kakavą bei dažus.

Greitai prabėgo laikas.... Stovyklautojai, apdovanoti padėkomis ir  prizais, atsisveikindami padėkojo mokytojoms už jų kūrybingą darbą, gražų bendravimą, o virtuvės darbuotojoms už skanų maistą. 

Gražios ir šiltos vasaros visiems!

Showlist data is not configured

*************************************************************************************************************

„JUDĖJIMO SAVAITĖ“ 5 DIENA

         ,,Judėjimo Savaitės“ penkta  diena tradiciškai buvo skirta masiniam bėgimui. Vaikai jau galėjo atsipalaiduoti, nes varžytis, rungtyniauti  nebereikėjo, o tiesiog mėgautis bėgimu, pajusti malonumą, bėgant.

           Savaitę pabaigėme apdovanojimais. Nors kovojome už savo garbę, bet vis tiek malonu jaustis pagirtam, pastebėtam.

MOKINIŲ PAGEIDAVIMU  TOKIAS VARŽYBAS  TEKS ORGANIZUOTIIR KITAIS MOKSLO METAIS  

Showlist data is not configured

,,JUDĖJIMO SAVAITĖ‘‘ 4 DIENA

        ,,Judėjimo Savaitės“ ketvirta diena buvo skirta ,,Rankos lenkimo“ čempionato organizavimui. Mokiniai varžėsi įvairiose svorio kategorijose berniukų ir mergaičių tarpe. 

EMOCIJOS, EMOCOJOS, EMOCIJOS!

ČEMPIONAIS TAPO!

Dinara Birgerytė!

Gabika Kuprevičiūtė!

Ignas Šimkus!

Vytautė Zabutkaitė!

Martynas Šimkus!

Justinas Gumenko!

Dominykas Klimavičius! 

       Mielieji, kovingumo galime pasimokyti iš savo vaikų! Žiūrėkite šias nuotraukas ir žavėkitės!

Showlist data is not configured

,,JUDĖJIMO SAVAITĖ‘‘ 3 DIENA

      ,,Judėjimo Savaitės“ trečia diena buvo skirta ,,Geriausio šaškininko rinkimams''.

Varžybos lauke vaikų buvo palydėtos teigiamomis emocijomis. Nešėme daiktus, ruošėmės joms.

      Kai kurie mokiniai ruošėsi šioms varžyboms visu metus, lankydami ,,Žaidžiame šaškėmis'' neformaliojo ugdymo užsiėmimus. 

1-2 klasių mergaičių  tarpe nugalėtoja tapo Dinara Birgerytė,

Finale nugalėjusi

Augustę Dautartaitę.

1-2 klasių berniukų tarpe nugalėtoju tapo

Gajus Posiakinas,

finale nugalėjęs

Matijų Birgerį.

3-4 klasių mergaičių  antrus metus iš eilės nugalėtoja tapo

 Emilija Vekrikaitė,

finale nugalėjusį

Gabiją Šimonytę.

3-4 klasių berniukų tarpe nugalėtoju tapo

 

 Nedas Mizgaitis,

 finale nugalėjęs

Justiną Gumenko.

Showlist data is not configured

******************************************************************************************************************************************************************

ATVIRAS MOKYTOJOS JOLITOS LAIŠKAS ,,SAVO VAIKAMS‘‘

               Atsisveikindama noriu pasidžiaugti Jumis ir didžiuodamasi sakau ačiū:

-          Dominykui Klimavičiui – už rūpestingumą, savitarpio supratimą, didžiavimąsi savo šeima, nenuilstamą norą siekti aukštumų matematikos srityje

2015-2016 m. m. rajoninėje matematikos olimpiadoje užėmusiam  5 – tąją vietą

,,Olympis 2016 – Rudens sesija‘‘ (matematika )– III  laipsnio diplomą

,,Olympis 2016 – Pavasario sesija‘‘ (matematika)  – III laipsnio diplomą

-          Godai Rušaitei – už jautrią širdį ir išsilavinimą visose srityse

2015/2016 m. m. rajoniniame konkurse ,,Rašau diktantą‘‘ užėmusiai  4 – tąją vietą;

2015/2016 m. m. tarptautiniame matematikos konkurse ,,Kengūra‘‘ – patekusiai į geriausiųjų dešimtuką rajone (8 vieta);

2015/2016 m. m. garsinusiai įstaigos vardą rajoniniame meninio skaitymo konkurse ,,Su knyga per gyvenimą“;

,,Olympis 2016 – Rudens sesija‘‘ anglų kalba – II  laipsnio diplomą

,,Olympis 2016 – Rudens sesija‘‘ matematika – III  laipsnio diplomą

-          Austėjai Gžigužauskaitei – už jautrumą tam, kas vyksta pasaulyje, už anglų kalbos žinių pritaikymą konkursuose

,,Kalbų Kengūra‘‘ (anglų kalba) – oranžinį diplomą

,,Olympis 2016 – Rudens sesija‘‘ anglų kalba – III  laipsnio diplomą

,,Olympis 2016 – Pavasario sesija‘‘ anglų kalba – II laipsnio diplomą

-       Jovui  Adomaičiui – už gražią vyrišką jautrią širdį, iniciatyvumą, energiją, norą visur dalyvauti ir nebijoti  pralaimėti, organizacinius gebėjimus ir , žinoma, įkūnytą animacinio  filmo ,,Ledynmetis‘‘ Sido vaidmenį, už ...

-          Nedui Mizgaičiui – už taktiškumą, mintino skaičiavimo gebėjimus, šaškių ir šachmatų žaidimo  meistriškumą, už užkeltas kėdes, už ...

-          Armandui Kuprevičiui – už meilę  piešimui,  ypač gyvūnų, už norą dirbti žemės ūkyje ir už pagautas žuvis, už ...

-       Arminui Zupkui – už išmintį, domėjimąsi  įvykiais pasaulyje žiūrint TV ,,Žinių“   laidas, už norą ūkininkauti  ir...  paplepėti su manimi, už po pamokos man pasakytus  žodžius ,,Galėčiau jūsų klausytis ir klausytis‘, už ...

-          Justinui Gumenko –už dėmesingą manęs klausymąsi pamokos metu, už norą suprasti matematikos vingrybes, už ištvermę ir greitį  įveikiant ilgas ir trumpas distancijas, už nuolatinius apkabinimus, už ...

-          Vytautei Zabutkaitei – už parodytą norą keistis, už begalinį kruopštumą kuriant meną, už parodytą pagarbą, gražius žodžius, už iššluotą klasę...

-          Laimiui Venskaičiui – už vaikų sudominimą žvejyba, už knygos ,,pamėgimą‘‘ čia - ,,Dobiliuke‘‘, už nuvalytą lentą, už...

-          Andriui Pavliukevičiui – už galimybę pažinti Tave, už gebėjimą tinkamai pritaikyti rašybos taisykles, už norą vairuoti ,,Taxi“, už besąlygišką meilę Mamai, už...

-          Tadaui Grabauskui – už begalinį norą būti kartu su mumis....                                                                                                                  Su meile  Jūsų mokytoja Jolita

 

 

Showlist data is not configured

KETVIRTOKŲ NAKTINIS ŽYGIS LINK TRAKŲ

       Laukėm laukėm tos birželio 4 dienos. Išsvajotas atsisveikinamasis  naktinis žygis... Gaila, kad jis prasidėjo ir baigėsi ties Pašilių gatvės 20 namu Pelėdnagiuose. Juokavome, kad trūksta tik afišos ,,Trakai“ , o ties tvenkiniu - ,,Galvės ežeras“. Nesvarbu, kad žygis neįvyko, svarbu emocijos, kurias dar kartą patyrėme būdami kartu.

     Ačiū Indrei - Jovo mamai – Pašilių 20 savininkei - už parodytą iniciatyvą, pagarbą, už ,,nutiestą raudoną kilimą“, už linksmus linkėjimus, įteiktas nominacijas, sausmedį, ledų - pieno kokteilį...

...ilgai prisiminsiu įteiktą nominaciją ,,Verksnių klubo karalienei“, padėką ,,Už pavėluotas minutes“, linkėjimą „Kad šaldytuvas būtų pilnas“...

                                                                                                                                       Mokytoja Jolita

*****************************************************************************************************************************************************************

TARPTAUTINĖS VAIKŲ GYNIMO DIENOS ŠVENTĖ  „BURBULINADAS“

            Sužaliavę medžiai ir be perstojo čiauškantys paukščiai primena, jog netrukus  - vasara. O ji ir Lietuvoje, ir kitose pasaulio šalyse prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena.

Švęsdami Tarptautinę vaikų gynimo dieną, prisiminkime poeto Justino Marcinkevičiaus jautrias eilutes: „Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, nesvarstydami – kodėl ir kam. Jeigu šita žemė kam priklauso, tai pirmiausia, žinoma, vaikams“.

Pelėdnagių skyriaus „Dobiliuko“ ugdytiniams linksmybės prasidėjo jau gegužės 30 dieną rytine „Burbuliukų mankštele“. Lauko aikštelėje vaikučiai formavo burbulinį ratelį, mankštinosi pagal muziką.

Gegužės 31 dieną meninio ugdymo pedagogė Justina vaikučius pakvietė į „Burbulinių dainelių“ rytmetį, kur vaikai klausėsi  burbulinių dainelių, ritmiškam judesy bandė šokti bei mokytis „Muilo burbulų“ dainelės. O jau  išaušus pirmai vasaros dienai, birželio 1- jai, lauko aikštelė pasipuošė „Burbulinado“ šventei. Visą aikštelę užliejo burbulų jūra.  Skambant linksmai muzikai, vaikai dainavo, šoko, mėtė kamuoliukus į taikinius, klausėsi pasakėlės apie vonioje gyvenančius burbulus. Vaikams buvo labai įdomu burbuliuoti ir stebėti virstančius spalvotus burbuliukus bei juos rinkti. Na, o šventė būtų nešventiška, jei joje nebūtų ....limonado-burbulinado, kurį burbuliuodami visi atsigaivino karštą vasaros dieną.

Showlist data is not configured

*************************************************************************************************************         

 ,,JUDĖJIMO SAVAITĖ"  1 – 2 DIENA

            Paskutinė mokslo metų savaitė  (05-23/05-29) – ,,Judėjimo Savaitė“.  Judėjome labai aktyviai. Pirmas dvi savaitės dienas vyko ,,penkiakovės'' varžybos.  Varžybų dalyviai varžėsi 30 m ir  300 m bėgime, šuolio į tolį iš vietos, kamuoliuko metimo į tolį ir kimštinio kamuolio metimo atsisėdus rungtyse.

1-2 klasių mergaičių  tarpe

3 vietos laimėtoja tapo Gabija Juškytė,

2 vietos – Rusnė Levėnaitė,

o 1-oji vieta atiteko Dinarai Birgerytei.

1-2 klasių berniukų tarpe

 3 vietos laimėtoju tapo Ignas Šimkus,

2 vietos – Naglis Jakštas,

o 1-oji vieta atiteko Mikalojui Klimavičiui.

3-4 klasių mergaičių  tarpe

3 vietos laimėtoja tapo Gabija Šimonytė,

2 vietos –  Vytautė Zabutkaitė,

o 1-oji vieta atiteko trečiokei Evelinai  Klusaitei

3-4 klasių berniukų tarpe

 3 vietos laimėtoju tapo Armandas Kuprevičius,

2 vietos –  Laimis Venskaitis,

o 1-oji vieta atiteko Justinui Gumenko

,,Dobiliuko“ rekordus pasiekė:

-        30 m bėgime – 2 klasės mokinys Mikalojus Klimavičius (5,6 s)

-        300 m bėgime – 4 klasės mokinys Justinas Gumenko (59 s)

-        kamuoliuko į tolį metime – Laimis Venskaitis (30,20 m)

-        šuolio į tolį iš vietos rungtyje – Justinas Gumenko (2,06 m)

-        kimštinio kamuolio metimo į tolį rungtyje – Dominykas Klimavičius (5,70 m) 

           Šioms varžyboms kai kurie mokiniai ruošėsi visus metus, lankydami neformaliojo ugdymo užsiėmimus ,,Renkuosi judėjimą“.

Showlist data is not configured

*************************************************************************************************************************************************

Gegužės 30 dieną, baigiant mokslo metus, 1-4 klasių mokiniams buvo organizuota kultūrinė - pažintinė diena, kurios metu mokiniai ,,ieškojo teigiamų emocijų“ Lietuvos sostinėje Vilniuje.  Gedimino pilyje, įsikūrusioje Vilnelės ir Neries santakoje, grožėdamiesi raudonais Vilniaus senamiesčio stogais. TV bokšte, primenančiame Sausio 13 – tosios įvykius ir Pelėdnagių gyventoją V. Koncevičių bei žavinčiame savo aukščiu, besisukančiu balkonu, Vilniaus vaizdais iš paukščio skrydžio. Vilniaus universiteto planetariume, bandydami suprasti Visatos dėsnius. Krykštaudami Bernardinų parke, džiaugdamiesi jame esančiais fontanais. Klaidžiodami po Vilniaus senamiestį, atrasdami Vilniaus senąjį universitetą ir universiteto kiemelyje esančią Šv. Jonų varpinę, užlipdami į svaiginančio aukščio bokštą. Užkandžiaudami Prezidentūros pievelėje. Skubėdami surasti Aušros vartus, bet tik tespėję iš tolo pamojuoti jiems… Pritrūko laiko. Vilnius dar jų lauks. Diena baigėsi mėgaujantis 5D filmais pramogų centre ,,Ozas“.

Showlist data is not configured

*******************************************************************************************************************************************************************************************

ATRODO VISKĄ PADARĖME, KAD VAIKAI BŪTŲ TOKIE, KOKIUS MATOME. NUĖJĘ ILGĄ KELIĄ, JIE JAU BELDŽIASI Į MOKYKLOS DURIS.

Būsimų pirmokų išleidžiame 15, kurie mokėsi bendrauti, dirbti kartu, tobulino savo gebėjimus dailėje, muzikos pasaulio platybėse, vaidino spektakliuose, žaidė, sportavo, ugdėsi pagarbius santykius su bendraamžiais ir suaugusiais. Išlydime juos į tolesnius ieškojimus mokslo pasaulyje.

Showlist data is not configured

********************************************************************************************************************************************************

Gegužės 16-20 d. „Dobiliukas“ šurmuliavo – vyko projektas „Šeima tai vieta, kur gyvena laimė“. Projekto tikslas - burti „Dobiliuko“ šeimą. Darbo turėjo visi. Grupių auklėtojos rinko ir rašė vaikų mintis apie šeimą, kurias mokiniai užrašė ant sienutės „Šeima tai vieta, kur gyvena laimė“.  Mokiniai kūrė pasakojimų knygą „Kas gyvena „Dobiliukų“ pievelėje?“, kurią skaitė mažesnieji darželio draugai. Stalius Petras kartu su vaikais ir ikimokyklinio ugdymo pedagoge Indre sumeistravo, dažė „Žydintį šeimos traukinuką“, į kurį darželio vaikai sodino gėlytes. Visa bendruomenė kūrė ir konstravo „Dobiliuko“ šeimos ir „Dobiliuko“ šeimų medžius. Paskutinę projekto dieną vyko šventinis koncertas „Mano pasakos tau, mama“.

Dėkojame visiems, mintimis ir darbais prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo!

Showlist data is not configured

**********************************************************************************************************************

 Akcija  „ Darom 2016“

Mūsų Pelėdnagių skyriaus įstaigos pedagogai kartu su savo ugdytiniais įsijungė į visuotinę aplinkos švarinimo akciją „Darom 2016“.  Pedagogai su savo ugdytiniais tvarkėsi bendruomenės sporto aikštyne.  Vaikai labai kruopščiai rinko įvairias šiukšles,  jas sudėjo į maišus. Nors tą dieną oras pasitaikė ne iš maloniųjų, ėmė krapnoti lietus, tačiau visų nuotaikos buvo puikios. Manau, kad, patys surinkę šiukšles, mažieji talkininkai tikrai nemėtys atliekų ir šiukšlių nederamoje vietoje. Po darbų malonu pažvelgti į tvarkingą mūsų bendruomenės sporto aikštyną, nusifotografuoti su šypsena veide. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Bagdonienė

Showlist data is not configured

***********************************************************************************************************************************************

Pavasario atverti teatro vartai

Teatro menas kaip ir kūryba, anot dramaturgo J. Glinskio, „sielos žadintojas ir formuotojas, turėtų padėti atsiskleisti, pažvelgti į save, pamatyti, pasibaisėti, rasti, apsidžiaugti, pakelti galvą ir atverta širdimi priimti nepažįstamą brolį, pajusti gerumo ryšį, dalintis ir imti šilumą“. Teatras tai veikla, kurioje vaikas auga, skleidžiasi, turtėja ir turtina kitus. Vaidyba ugdo estetinius ir dorovinius jausmus, lavina vaiko mąstymą, kalbą, dėmesį, atmintį, vaizduotę.

Nors ir šaltas, bet gaivus pavasario vėjas vėl pas mus atpūtė teatro dieneles. Teko ieškoti naujų idėjų, išraiškos priemonių, kurti atitinkančią aplinką, jaukią ir malonią vaiko saviraiškai. Nieko nėra gražesnio už kuriantį žmogų. Vaiko kūryba vyksta nuolat: pirmiausia, su mieliausiu režisieriumi – mama, vėliau ir kitais likimo vėjų atsiųstais suaugusiais. Kažkas yra pasakęs, kad gyvenimas ir yra teatras. Taigi, net nejausdamas, vaikas kuria savo vaidmenis – žavius ir nepakartojamus. Ir taip nuo gimimo. O šalia vaikų priversti nesnūduriuoti ir mes, pedagogai. Tad ir stengiamės savo vaidmenis atlikti atsakingai. Smagios tos teatro dienelės pavasario vėjo atneštos į mūsų „ Dobiliuką“

                    Teatro šventę pradėjo priešmokyklinės grupės jaunieji aktoriai kartu su pedagogėmis Roma Bagdoniene, Aurena Rimošaitiene, Justina Paulauskiene pakviesdami į N. Lapinskienės miuziklą „Vasaros spalvų karalystėje“. Dramos būrelio jaunieji aktoriai kartu su pedagoge Jadvyga Vaitekūniene nukėlė visus į mažosios H. K. Anderseno „Coliukės“ nuotykius ir linksmybes. Šios šventės tikslas buvo dalintis savo teatrinės raiškos patirtimi vieni su kitais, pajusti vaidybos džiaugsmą. Įstaigos ugdytiniai stebėjo spektakliukus su dideliu susidomėjimu, netrūko džiugių emocijų, o jauniesiems aktoriams  buvo galimybė ugdyti pasitikėjimą savimi ir teigiamo savęs vertinimo nuostatas. Šventės pabaigoje jaunieji aktoriai buvo apdovanoti garsiais aplodismentais, saldžiomis dovanėlėmis, padėkomis.

Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus priešmokyklinio ugdymo pedagogė Roma Bagdonienė.

Showlist data is not configured

****************************************************************************************************************************************************************************************************************************

MODESTAS IR JURGITA INVESTUOJA

Į SAVO VAIKUS

2 % SKIRIAME „DOBILIUKUI“ 

 

PEDAGOGŲ DARBAS YRA NEĮKAINUOJAMS - JIE IŠMOKO GYVENTI MŪSŲ VAIKUS

Mums rūpi...

... ar tinkamai auklėjami mūsų vaikai darželyje, mokykloje,

... ar skaniai pavalgo,

... ar vyriausybė skiria pakankamą lėšų kiekį ugdymui ir pedagogų atlyginimams,

... ar jie ten juos išūgdys gerais žmonėmis,nes mes vaikus auklėjame tik vakare ir savaitgalį,

... kad mums esant darbe ir nesant šalia mūsų mažųjų džiaugsmų jie nesijaustu nelaimingi,

... kad pedagogai rupintusi mūsų „ateitimi“

 

... kad jie užaugę mokėtų tinkamai ir dorai gyventi..

 Ar jums rūpi tiek pat ir dar daugiau???

*******************************************************************************************************************************************************************************

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena buvo paminėta ir Pelėdnagių „Dobiliuke“. Tai diena, kuri nuteikia pakiliai, kai didžiuojamės, kad esame lietuviai. Su pasididžiavimu sudainavome dainą ,,Gimtinė“, kurią sukūrė mūsų meninio ugdymo mokytoja Justina su kompozitoriumi Edvinu Šablevičiumi.

Mažieji Lietuvos patriotai džiaugėsi ekrane matydami Lietuvos simbolius: vėliavą, herbą, himną, Gedimino pilį ir net prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Pasipuošę geltonais, žaliais, raudonais marškinėliais kūrė ,,Gyvąjį tautos žiedą“, pozavo prieš fotoobjektyvą.

Didieji Lietuvos patriotai, ketvirtokai, mažiesiems draugams šia proga padovanojo pasaką ,,Karalius Srazdabarzdis“. Pasakoriai ,,pasidalino“ 1-3 klasių mokinukus ir nuošaliuose kampeliuose sekė jiems šią pasaką.

Showlist data is not configured

**********************************************************************************************************************************************************************************************  

 Kovo 1 d. Pelėdnagių "Dobiliuko" skyriaus ketvirtokai Vytautė ir Armandas dalyvavo rajoniniame talentų konkurse "Aš galiu", kuris vyko Kėdainių švietimo pagalbos tarnyboje. Konkurse vaikai įrodė, kad jei mokslai ir sunkiau sekasi, jie savo talentus atranda kitokioje veikloje. Dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir didelėmis šokolado plytelėmis.

Showlist data is not configured

*********************************************************************************************************************************************************************************************** 

„Gimtadienis – pati gražiausia šventė,
Kai šviečia saulė ir šypsosi dangus.
Ir supranti, kaip nuostabu gyventi
Ir koks vaikystės šis pasaulis nuostabus.“
VASARIO 26 D. PELĖDNAGIŲ „DOBILIUKO“ DARŽELIS ŠVENTĖ SAVO GIMTADIENĮ...
Keturiasdešimt metų žmogui – branda, tai vienas gražiausių ir įsimintiniausių gyvenimo tarpsnių. Keturiasdešimt darželiui– tai 40 rugsėjų su būriu nedrąsių mažylių, 40 žiemų, pavasarių ir vasarų, atsakingų, kruopštaus, kupino ieškojimų, sėkmių ir nesėkmių, darbo.
Tai keturiasdešimt gegužių su išleistuvių dainomis, šokiais ir ašaromis. Tai didžiulis tarpas žmonių gyvenimo, atiduoto be galo prasmingam darbui – sėkmingam vaikų ugdymui.
Darželis yra nuostabus pasaulis, kur vyksta nepakartojamas gyvenimas, kur vaikai išgyvena daugybę jausmų: džiaugiasi, liūdi, myli… O mūsų tikslas – tą gražųjį vaikystės pasaulį puošti pačiomis vaiskiausiomis spalvomis.
Showlist data is not configured

***********************************************************************************************************************************************

Meninio ugdymo projektas „Girdžiu, įsivaizduoju, piešiu“

                           Sausio mėnesį Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuje meninio ugdymo mokytoja Justina Paulauskienė vykdė meninio ugdymo projektą „Girdžiu, įsivaizduoju, piešiu“. Projekte dalyvavo jaunesniosios, viduriniosios ir priešmokyklinės grupės vaikai kartu su savo pedagogėmis. Projekto metu visi buvo supažindinti su skirtingų epochų kompozitoriais, jų kūriniais bei to laikotarpio muzikos instrumentais. Klausėsi klasikinės muzikos: A. Vivaldžio „Metų laikai“,  E. Grygo „Peras Giuntas“, M.K .Čiurlionio „Miške“. Klausydamiesi muzikinių kūrinių savo emocijas perteikė ant įvairių muzikos instrumentų formų lapų. Žiūrėdami filmukus turėjo galimybę pamatyti ir išgirsti, kaip skamba kiekvienas instrumentas atskirai ar kartu. Stebėjo animacinius filmukus, kuriuose galėjo atpažinti instrumentus, juos įvardinti. Taip pat atpažindavo jau girdėtą bei klausytą kūrinį, kuris skambėjo viso animacinio filmuko metu. Projektas pavyko - ugdytiniai susipažino su instrumentais, klausydami muzikos ir piešdami lavino savo vaizduotę. Labiausiai projektas pasiteisino judresniems vaikams, nes klasikinė muzika grojama įvairiais instrumentais, animaciniai filmukai nuteikia raminamai, pritraukia dėmesį.  

 Klasikinė muzika paliečia kiekvieno vaiko širdelę savo įdomiu skambesiu, instrumentų gausa, todėl susipažinti su ja reikia jau nuo mažų dienų.

 

Showlist data is not configured

****************************************************************************************************************************************************************

Atmintis gyva

                 Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus bendruomenė sausio 13 d. renginiais prisijungė prie Lietuvos laisvės gynimo 25-mečiui paminėti skirtų renginių ciklo.

                Jau tapo tradicija dalyvauti pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, kuri skirta  Sausio 13-osios aukoms atminti. Aštuntą valandą įstaigos languose supleveno atminties žvakelės, kurios priminė dramatiškas dienas, kai prieš 25 metus Lietuvos žmonės apgynė savo nepriklausomybę.

              Visą dieną įstaigoje vyko pokalbiai apie šios datos svarbą šalies istorijai, buvo žiūrima vaizdo medžiaga apie 1991-ųjų metų sausio 13-osios įvykius, sukrėtusius visą Lietuvą ir pasaulį. 

              Dvyliktą valandą visi bendruomenės nariai ėjo prie žuvusiojo laisvės gynėjo Vytauto Koncevičiaus, kuris gyveno Pelėdnagių kaime, namo paminklinės lentos, kur padėjo gėlių, uždegė žvakeles, sukalbėjo maldą, pagerbė tylos minute.

Showlist data is not configured

******************************************************************************************************************************************************************

Atsisveikinimo su eglute šventė

Sausio 6-osios rytą Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus vaikus ir darbuotojus aplankė Trys karaliai: Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Trijų Karalių personažų pasirodymas sausio 6 d. – įdomi, graži ir jau tapusi tradicinė šventė. Šiemet Trys Išminčiai, atkeliavę iš Rytų linkėjo sveikatos, laimės, stiprybės ir pranešė, kad Kalėdų metas jau baigėsi, tad laikas atsisveikinti su mylima eglute. Šventa kreida ant durų užrašė savo vardus, kurie visus metus saugos nuo nesėkmių ir nelaimių. Vaikai, glostydami eglutę, kartu su Karaliais deklamavo atsisveikinimo su eglute posmus.

Showlist data is not configured
 

************************************************************************************************************************************

Stebuklą kuriame kartu

Adventas — laikas, kada niūrios dienos žada viltį — sugrįžtančią saulę. Šiuo laikotarpiu norisi dalintis gerumu, širdžių šiluma su savo artimaisiais ir šalia esančiais. Gruodžio 15-16 dienomis Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir jų pedagogės pakvietė tėvelius  į Adventines popietes.

Kiekviena grupė paruošė programėlę. Visi, virtę snaigėmis, nykštukais, miško žvėreliais, turėjo galimybę pasidalinti įspūdžiais apie gerumą, draugiškumą, gražų bendravimą, laukimą. Popiečių metu kartu žaidė žaidimus, dainavo, deklamavo, išsakė norus stebuklingiems veidrodžiams, keliavo ledo tiltais, taip pasėdami  paslaptį ir norą sužinoti, patirti naujų įspūdžių Didžiojo stebuklo link. Drauge uždegę laukimo žibintus, pabuvo, sušilo jų šviesoje ir nusiteikė Laukimui.

 

Šventų Kalėdų laukimas toks pat svarbus kaip ir pati šventė. Tai tikrai nuostabus laikas, skirtas ne liūdesiui, bet geriems darbams, prasmingam bendravimui, nuveiktų darbų apmąstymui, planų kūrimui. Tikimės, kad visi pajuto ir išgyveno bendrumo jausmą, išmoko būti kartu ir džiaugtis. Juk stebuklus kuriame kartu!

Showlist data is not configured

*********************************************************************************************************************************************************

KONFERENCIJA “IDĖJŲ MUGĖ“

Spalio 29 d. Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriuje vyko respublikinė pedagogų teorinė-praktinė konferencija „Įdėjų mugė. Kuriame ir dalinamės“, kurios tikslas – plėtoti pedagogų profesinį bendradarbiavimą ir gerosios darbo patirties sklaidą.

Konferencija subūrė 69 pedagogus iš Kėdainių, Vilniaus, Tauragės, Raseinių, Kauno, Kaišiadorių, Jonavos miestų ir rajonų. Pedagogės pristatė savo kurtas ugdymo priemones, skirtas pradinių klasių mokinių loginio mąstymo, skaitymo, rašymo, kūrybiškumo ir kt. įgūdžių lavinimui ir pasidalino savo sėkmės istorijomis, ugdant pradinių klasių mokinius.

Gausus dalyvių skaičius parodė tokių konferencijų poreikį ir praktinę naudą, dalinantis gerąja patirtimi.

Dėkojame pradinio ugdymo mokytojoms Laimai Ilevičienei, Editai Junčienei ir Janinai Ališauskienei už atliktą sunkų ir atsakingą darbą, už sudarytą puikią galimybę bendrauti, bendradarbiauti ir dalintis. 

http://www.sac.smm.lt/index.php?id=19p

http://www.facebook.com/pages/Švietimo-naujienos/360526820653464

http://www.kedainiutv.lt/2015-11-02-kedainiu-krasto-televizija/ 

https://www.youtube.com/watch?v=iN6RUJ7oE4k

******************************************************************************************************************************************************************* 

Projektas  ,,Sveikesniam gyvenimui“

Spalio 16 – 23 dienomis „Dobiliuko“ skyriuje vyko projektas „Sveikesniam gyvenimui“. Įgyvendinant šio projekto tikslus, siekėme suteikti ugdytiniams žinių apie Pasauline maisto dieną, Europos sveikos mitybos dieną, mokyti pasirinkti sveikus produktus ir juos tausoti. Projekto pristatymo metu paminėjome Pasaulinę maisto dieną ir pakvietėme visą bendruomenę dalyvauti šiame projekte. Kiekvieną savaitės dieną skyrėme susipažinimui su maisto produktais iš ,,sveiko maisto piramidės“. Kalbėjomės, diskutavome, analizavome sveiko maisto reikšmę, vaišinomės arbata su medumi. Visi kartu pjaustėme daržoves ir vaisius, gaminomės mišraines, degustavome, rašėme receptus ir jais dalinomės. Piešėme, lipdėme, aplikavome  įvairiausius vaisius ir daržoves, varžėmės viktorinoje „Daržo ir sodo karaliai ir karalienės“. Su tėveliais surengėme įdomiųjų daržovių parodą. Baigėme projektą rudenėlio švente „Daržovių rokenrolas“ ir mišrainių puota. Daržo šeimininkės pakviesti šokome, dainavome, deklamavome, dalyvavome žaismingame mįslių turnyre, vaišinomės obuoliais. Viešnios ponios Zitos buvome pamokyti, kaip pasigaminti naminį majonezą.

 

Dėkojame tėveliams, močiutėms ir seneliams už įdomiųjų daržovių parodą ir skanias bei sveikas mišraines.

 

**************************************************************************************************************************

Mano svajonių mokytoja

 

Savo svajonių mokytoja pavadinčiau vardu Erika. Ji būtų jauna, dvidešimt penkerių. Erika būtų rudais, garbanotais, susuktais smailiomis spiralėmis, lyg vyno atidarytuvas, plaukais. Būtų šiek tiek įdegus. Mėlynomis akimis. Lūpos padažytos raudonai. Erika būtų su balta iki kelių suknele ir juodais aukštakulniais.

Kiekvieną dieną, kai išvysčiau mokytoją Eriką, matyčiau ją su šypsena veide.

- Labas rytas , mano gražuole Goda, - rytais sveikintųsi ji.

Jeigu nepadaryčiau namų darbų, ji sakytų:

- Nieko tokio, visiems, net ir man buvo pasitaikę.

Jeigu žiopsočiau pro langą, gaudyčiau varnas, ji nepiktų:

- Nieko tokio, visiems net ir man buvo pasitaikę.

Jeigu nesuprasčiau dešimtainių trupmenų, ji ramintų:

- Nieko tokio, visiems, net ir man buvo pasitaikę.

Erika būtų nuoširdi, miela, draugiška, energinga, sportiška, protinga ir be galo gera mokytoja. Kiekvieną mėnesį ji atsineštų po naują stalo žaidimą. Ji leistų laiką žaisdama su mumis. Garbanė Erika trepsėtų kartu su mumis hip hopo ritmu. Ji švilptų fleita, birbintų gitara ir plėštų dainas kartu su mumis. Mokytoja Erika irgi turėtų svajonę. Jos svajonė -  atlikti namų darbus kartu su manimi! Galėtų truputį padėti ir kitiems...

Ai... Nesvarbu, ar ji Erika, ar ji su rudais plaukais, ar su balta suknele ir juodais aukštakulniais... Svarbiausia, kad ji būtų švelni, mylėtų vaikus. Tikiuosi sutiksiu savo svajonių  mokytoją, juk man dar tiktai devyneri...

Goda Rušaitė, 9 metai

Kėdainių r. Labūnavos pagrindinė mokyklos Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyrius

********************************************************************************************************************************************************************

PADĖKA TĖVELIAMS

„Kai poelgiai grindžiami gerumu, iš vidaus užlieja nuostabus jausmas. Tarytum kažkas tavyje prabyla sakydamas: taip, štai kaip reikėtų jaustis.“

Rabbi Harold Kushner

 

„Dobiliuko“ pedagogai nuoširdžiai dėkoja Jurgitai ir Modestui, Jurgitai ir Nerijui, Indrei ir Sigitui, ir visiems tėveliams už galimybę nusikelti į legendomis apipintą Pašilių miško praeitį, už patirtus nuotykius. Visi kartu sukūrėte fantastišką atsipalaidavimo, o tuo pačiu ir beprotiško užimtumo programą, kuria likome sužavėti- nepajutom kaip prabėgo laikas.

 

***********************************************************************************************************************************************************************

JUDRIOJI  SAVAITĖ

Pelėdnagių „Dobiliuko“ skyriaus ugdytiniai aktyviai pažymėjo Europos judėjimo savaitę.  Visą savaitę,  pagal savo galimybes, dalyvavo estafečių varžybose, žaidė judriuosius žaidimus, krepšinį, kvadratą. Dieną pradėdavo Saulės pasveikinimo mankštos kompleksu.  Piešė linksmus veidelius, savo ir aplinkinių nuotaikai pakelti.

 

                      Rugsėjo 24 dieną su savo artimaisiais rinkosi visuotiniam bėgimui lauko aikštelėje.  Bėgimas organizuotas sveikatai  ir maloniam bendravimui su šeima, draugais ir pedagogais. Visi bėgę vaikai atminimui gavo spalvotų pieštukų, o troškuliui malšinti - vandens. Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštu, pedagogai tušinukais ir gausiais aplodismentais. Oras lepino, nuostabi gamta džiugino. Draugas draugui tiesė ranką ir kartu smagiai praleido laiką. Dėkojame visiems aktyviai dalyvavusiems.

*********************************************************************************************** 

                                    Projektas „Pyktis ne brolis 2“ startavo! 

Startavo su Kauno sveikatos universiteto kaniterapinės pagalbos centro auklėtiniais, keturkojais „gydytojais“- Gera, Dūniu ir Elsa.

Kaniterapinės pagalbos centro vadovė Iveta Šikšniuvienė pasakojo, kad šuo kaniterapijos pratybose gali dirbti 30 min. – tokį laiko ir darbo krūvio santykį jis atlaiko geriausiai. „Mūsų tikslas yra padėti, bet mes stebime ir šuns elgesį, jo kūno kalbą. Jei matome, kad šuo pavargo arba neturi nuotaikos šį kartą dirbti – trumpiname laiką. Dažniau būna priešingai: matome, kad viskas gerai – leidžiame bendrauti ilgiau nei pusę valandos. Į susitikimus šunį veda tik pats šeimininkas – jis stebi ir sprendžia, kaip reikia elgtis“.

 „Dobiliuko“ pievelėje girdėjosi vaikų džiaugsmingi balsai. Visi džiaugėsi, kad yra tokia terapija ir jaučiamas jos teigiamas gerų emocijų poveikis. Ši diena mums tikrai pakėlė nuotaiką. Vaikai laimingi, patenkinti šypsojosi, glostė šuniukus ir bendravo tarpusavyje bei su keturkojais ,,medikais“.

Laukiame spalio 14 dienos, nes „daktarai“ vėl bus čia!

STARTUOJA PROJEKTAS

„PYKTIS NE BROLIS 2“!

MŪSŲ LAUKIA:

 

  • Kaniterapija – gydymas šunimis! Susitikimai su Kauno kaniterapijos centro atstovais ir jų augintiniais - šunimis!
  • Fizinio aktyvumo terapija – mokymasis atlikti ,,Saulės pasveikinimo'' mankštos pratimų kompleksą! Mankštos pratimai su gimnastikos juostomis!
  • Spalio 10 dieną - Psichikos sveikatos dienos minėjimas!
  • Pokalbio terapija - susitikimai su psichologe Arūne !
  • Molio terapijos užsiėmimai ir mokytojoms, ir auklėtojoms, ir vaikams!
  • Knygų skaitymo terapija – V. V. Lansbergio kūrybos skaitymas!
  • Susitikimas su rašytoju V. V. Landsbergiu, vaikų metų knygos ,,Arklio Dominyko meilė'' autoriumi!
  • Gongų terapijos užsiėmimai su terapinės muzikos atlikėja Dalia!
  • Atsipalaidavimo – nusiraminimo erdvės įkūrimas su... sėdmaišiais!
  • Projekto užbaigimo renginys  :( 

Projektas finansuojamas Kėdainių m. savivaldybės!

Projekto vertė – 590 eurų!

JSN Dome template designed by JoomlaShine.com